У наш час у розпорядженні оптиків є великий арсенал контактних лінз з різних матеріалів і з різними дизайнами. З одного боку це значно збільшує можливість успішного підбору даного засобу корекції. З іншого боку, фахівець потребує повної інформації про особливості кожного продукту, щоб порекомендованная їм лінза максимально відповідала індивідуальним особливостям пацієнта.

останнім часом в Україні все більшу популярність набувають контактні лінзи компанії «Cooper Vision». Огляду цієї продукції і присвячена сьогоднішня стаття.

Основним продуктом, що випускається «Cooper Vision», є контактні лінзи. Фахівці з різних країн працюють в трьох наукових центрах компанії, розробляючи та впроваджуючи нові технології для вдосконалення свого продукту.

«Cooper Vision» є визнаним лідером в області спеціальної корекції: астигматизм і високі рефракції.

На сьогоднішній день «Cooper Vision» випускає п'ять основних сімейств лінз:

  1. Biofinity;
  2. Avaira;
  3. Proclear;
  4. MyDay;
  5. Clariti 1day.

Лінзи сімейства Biofinity випущені з матеріалу Comfilkon A, який поєднує високі показники кислородопроницаемости (Dk 128 баррер) і вологовмісту (48%). При побудові графіка залежності цих величин, проявляється винятковість даного матеріалу. Більшість відомих силікон-гидрогелей, незалежно від їх хімічної будови, добре вписуються в закономірність: чим більше лінза пропускає кисень, тим менше в ній води. Comfilcon A випадає з даної залежності. Це пов'язано з хімічною будовою як силіконової так і гідрофільної складових і особливою технологією отримання матеріалу, яка отримала назву Aquaform Comfort Science.

Важливою особливістю матеріалу є його низький модуль пружності. Дана технічна характеристика знижує відчуття лінзи як чужорідного тіла в оці і забезпечує менший механічний вплив лінзи на тканини ока. Це дозволяє уникнути багатьох ускладнень, властивих іншим силікон-гідрогелевих лінз. До таких ускладнень належать папілярний кон'юнктивіт, кон'юнктивальний клапан, фарбування рогівки, верхнє дугоподібне фарбування кон'юнктиви, муциновые кульки.

Якщо порівняти показники вологовмісту різних силікон-гідрогелевих лінз з високою кислородопроницаемостью, то Biofinity мають найбільш високий показник. Вміст води в лінзі підвищує її змочуваність. Це важлива характеристика, оскільки вона підвищує стабільність надлинзовой слізної плівки і зменшує коефіцієнт тертя між лінзою і кон'юнктивою. У гідрогелевих лінз кут змочування близько 30 градусів. А у силікон-гідрогелевих цей показник набагато вище – близько 50 градусів, тому вони вимагають спеціальної обробки поверхні, введення до їх складу спеціальних змочуваних компонентів і використання зволожуючих крапель під час носіння. В умовах дефіциту слізної плівки, наприклад при офісному синдромі, поява на лінзі сухих ділянок призводить до підвищення механічного впливу на кон'юнктиву, підвищення концентрації солі в сльозі і, в кінцевому підсумку, виникнення крайової эпителиопатии століття (KWE) та інших ускладнень. Ускладнення такого роду призводять до поступового зниження часу комфортного носіння лінз, і, як наслідок, вимушеного відмови від контактної корекції.

Слід зазначити , що контактні лінзи сімейства Biofinity стали переможцем конкурсу «інноваційний продукт 2014 року» за результатами опитування споживачів всесвітньо відомої дослідницькою компанією TNS.

Компанія «Cooper Vision» представляє в Україні кілька видів лінз сімейства Biofinity:

  • Biofinity – контактні лінзи преміум класу, виготовлені з силікон-гідрогелю третього покоління. Унікальний матеріал лінз дозволяє найбільш вигідно поєднати такі показники як киснева проникність і зволоженість. В результаті лінза практично не відчувається на оці, вони виглядають здоровими і можливість виникнення ускладнень зведена до мінімуму. Лінзи підходять як для денного так і для гнучкого носіння.
  • Biofinity XR – силікон-гідрогелеві лінзи для людей з високим ступенем короткозорості (до -20,0 дптр) і далекозорості (до +15 дптр), з максимальною кислородопроницаемостью. Забезпечують високу гостроту зору і комфорт.
  • Biofinity Toric – м'які контактні лінзи для людей з астигматизмом. Зберігаючи всі переваги лінзи Biofinity, забезпечують максимальну чіткість зору і знижують зорове напруження.
  • Biofinity Multifocal – контактні лінзи для користувачів після 40 років. Забезпечують відмінну гостроту зору як для дальніх так і для середніх та ближніх дистанцій. Два різних дизайну Biofinity Multifocal дозволяють підбирати, враховуючи індивідуальні зорові потреби кожного пацієнта.